ערבי גיבוש חברה

ערבי גיבוש חברה

5 כללים חשובים לארגון חכם של ערבי גיבוש חברה 

מחקרים מראים שגיבוש צוותי עבודה תורם נפלאות לאיכות ותפוקת עבודתם. עוד הם מראים, כי גיבוש ניתן להשיג לווא דווקא במהלך זמן העבודה עצמה, אלא גם בזמן הפנוי. פה נכנסים לתמונה ערבי גיבוש חברה, וחשוב לתכנן אותם נכון:

  1. נושא

בחירת הנושא היא קריטית להצלחת הערב. המלצה שלנו, חפשו את הנושאים שמעניינים את העובדים, דרכם. הריצו סקר קצר, ממחושב או פשוט בעל פה, וקבלו רעיונות מהעובדים עצמם, מה הכי היו רוצים שיהיה בערב גיבוש חברתי שכזה. אתם תופתעו לגלות נושאים מרתקים שבטח לא חשבתם עליהם קודם. לאחר מכן, ניתן להיעזר גם בייעוץ של חברת הפקות, מה ריאלי ופרקטי מבחינת הנושאים שהוצעו, ככה תגבשו נושא לערב צוות משגע לעובדים.

  1. תזמון

לא סתם אומרים Timing is everything , חשוב למצוא את הימים בשבוע, בחודש ובשנה שמתאים לקיים בהם את ערבי גיבוש. שהם לא יהיו צמודים מידי לחגים או לחופשות ארוכות ממסגרות של הילדים, כי אז ההורים שבחבורה יכול להיות שלא יוכלו להגיע. חשוב לוודא, כי לא מדובר בתקופה לחוצה מידי מבחינת עבודה, לדוגמא סוף שנה, בדיקות מלאי ועוד.

 

 

  1.  

מסגרת תקציבית ידועה מראש, מאפשרת לתכנן כמה שיותר מוקדם של ערבי הגיבוש בחברה. זוהי הדרך למקסם את האפשרויות שקיימות לבחירה בין ספקים רלוונטיים. שבונים את התקציב, חשוב לקחת בחשבון סעיף שיוגדר כסעיף בלת”מים. סעיף בלת”מים מיועד לכל אותן הוצאות שלא הוגדרו מראש. באם לא בוצע שימוש בסעיף הזה, ניתן למשוך את התקציב לערב גיבוש הבא

  1. בחירת חברת הפקה

בדרך כלל לעוסקים במלאכה היומיומית בארגון אין פנאי לטפל בכל הנושא הלוגיסטי של ערבי גיבוש חברה. לחברת הפקה שגם מתמחה בנושא יש משאבים לסייע בכל הארגון הלוגיסטי. מומלץ לתקצב מראש את מחיר חברת ההפקה בתוך התכנון של התקציב. חברת הפקה יכולה גם להפיק עבור הארגון מספר ערבים ואז המחיר ירד מהתקציב הכללי ולא הפרטני

  1. משוב

לאחר כל ערב גיבוש, חשוב לקבל משובים מהעובדים. גם פה ניתן ואף רצוי להשתמש בכלים טכנולוגיים. אפשר לשלוח לכל העובדים סקר קצר למלא, בו מספר שאלות על הערב שהיה, הסקר יכול להיות גם אנונימי במידה וזה בסדר מבחינת המארגנים. המטרה היא כמובן למידה ושיפור.

לסיכום,

במידה ותבנו ערבי גיבוש על פי הכללים הללו, אין שום ספק שהערבים יהיו הצלחה גדולה, העובדים וגם המנהלים יהיו מרוצים וימתינו כבר לערב הבא.

כתיבת תגובה