מופעי רחוב הוא מופע המוצג במקום ציבורי

מופעי רחוב הם אחת מצורות האמנות הפופולריות ביותר שקיימות כיום. צורת אמנות זו עדיין בולטת בדיוק כפי שהייתה לפני מאות שנים, כאשר חלק מהאמנים פופולריים יותר מאחרים.

הופעות רחוב נעשות לרוב בתמורה לטיפים מעוברים ושבים, עם הופעות שונות בתכלית בהתאם למה שהמבצע מבקש. טיפים יכולים לנוע בין דולר למאה דולר, כאשר הממוצע הוא כחמישה דולרים. עם זאת, זה תלוי לחלוטין באדם המופיע עבור הקהל שלו להגדיר מה הוא היה רוצה בתמורה להופעה שלו.

אמני רחוב קיימים עוד מלפני העת המודרנית ועדיין יהיו בסביבה הרבה אל העתיד – אבל אולי לא תמיד הם נקראים עוד אמני רחוב בגלל מגמות חדשות שמתפתחות באמנויות הביצוע.

הופעות רחוב הן לא רק מוזיקה. הם עוסקים גם בקומדיה, ריקוד, תיאטרון, תיאטרון בובות, קסמים ועוד הרבה אמנויות הבמה.

מופעי רחוב מבוצעים בדרך כלל על מנת להרוויח כסף עבור המבצע או הקבוצה. אמני רחוב משתמשים לרוב ב”רישיון אוטובוס” לשם כך ועשויים לספק שלט קטן שאומר שיש להם רישיון כזה ולבקש תרומות מעוברי אורח.

ייתכן שגם אמני רחוב יבקשו טיפים מעוברי אורח כחלופה לתרומה. יש אמני רחוב שיבקשו טיפים בצורה פולשנית (למשל, על ידי חסימת הנתיב של העוברים והשבים), בעוד שאחרים ייצרו קשר עין עם עוברי אורח ויגידו בנימוס “טיפים מוערכים”.

מופע רחוב הוא מופע שמבוצע במקום ציבורי, לרוב בתמורה לטיפים של עוברי אורח. את ההופעות הללו יכול לעשות כל מי שרוצה לעלות לבמה ולשעשע קהל. הם מבוצעים לעתים קרובות ברחוב עבור אנשים שעוברים על פניהם.

מופעי רחוב קיימים כבר אלפי שנים, כאשר הרישומים המוכרים המוקדמים ביותר מתוארכים ליוון העתיקה [1]. הם היו בסביבה גם במדינות כמו סין ויפן, שם היו חוקים ספציפיים לגביהם עוד לפני שזה הפך לתופעה עולמית, כמו אי אישורם במהלך פסטיבלים [2].

תיאטרון אורתו-דה הוא סוג של תיאטרון רחוב המשתמש באובייקטים פיזיים ובתפאורה תלת מימדית כדי ליצור את הרקע שעליו מתרחשות הצגות [3]. בצורת תיאטרון זו

מופעי רחוב מבוצעים לרוב בתמורה לטיפים מהעוברים והשבים. לעתים קרובות הם נתפסים כסוג של אמנות, אך יכולים לשמש גם לגיוס כספים, פרסום או מטרות אחרות.

מופעי רחוב קיימים מאז תחילת הציוויליזציה האנושית והם התפתחו עם הזמן. הם התחילו עם אנשים שהופיעו בצורה שתמשוך את תשומת הלב של צופים או בעלי חיים ואז המשיכו להפקות מורכבות יותר שדורשות יותר הכשרה ומיומנויות.

אולי יעניין אותך:

תיאטרון האימפרוב

כתיבת תגובה